Prawo Zamówień Publicznych

„Jak wygrać przetarg”

 

Niektórzy z rozrzewnieniem wspominają dawne lata, gdy możliwe było wygranie przetargu pomimo zaoferowania najdroższej oferty cenowej. Tak, były takie czasy, w których nawet zastosowanie jednej (zamiast wymaganych dwóch) koperty w której umieszczano ofertę  skutkowało jej odrzuceniem jako niezgodnej ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ). Wyłapanie tego rodzaju błędów umożliwiało formalną eliminację konkurencji.

 

Cóż, czasy się zmieniły – ugruntowało się orzecznictwo traktujące jako niezgodne z SIWZ wyłącznie błędy wpływające na treść oferty. Czy oznacza to jednak, iż aktualnie nie warto walczyć gdy w zestawieniu złożonych ofert jesteśmy na drugim, trzecim, a nawet czwartym miejscu ? Proszę mi wierzyć, że warto, czego przykładem są liczne przykłady wyłącznie tego miesiąca, gdzie w obserwowanych przeze mnie postępowaniach Zamawiający dokonał wyboru drugiej, a nawet trzeciej w kolejności oferty.

 

Jaki jest przepis na sukces? Po pierwsze znajomość przepisów, orzecznictwa oraz przedmiotu zamówienia. Po drugie dogłębna analiza treści ofert konkurencji w kontekście tych dwóch pierwszych kwestii.

 

Jeśli zainteresował Państwa ten temat, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością podzielimy się naszą receptą na wygranie przetargu.

 

REZERWUJ
SPOTKANIE

ZADZWOŃ: (56) 623 43 82
ZADZWOŃ: 606 635 233

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.